Варто почати з прогнозу погоди, це допоможе вам зорієнтуватися з приблизними набором речей, які потрібно буде прихопити з собою. Беручи їх пам'ятаєте, що головне в горах - ваша рішучість рухатися при будь-яких умовах. Тому що у кожного, хто ходив в гори є історія про те, як прогноз обіцяв дощі, а було сонце. А ще менше щастило тим у кого виходило навпаки.
Найголовнішим елементом для такої подорожі повинні бути трекінгові черевики або трекінгові кросівки, і дуже бажано, попередньо перевірені в місті на момент натирання при довгих походах, і хоча б базового тримання вологи. Варто пам'ятати, що працюють вони в парі з трекінговими шкарпетками, і іноді проблема вашого дискомфорту не взуття, а бавовняні міські шкарпетки.
З мембраною або без? Незважаючи на те, що серед початківців поширений стереотип, що найкращим варіантом буде взуття з мембранною, так буває не у всіх випадках. Якщо ви подорожуєте при тривалих опадах, мембранне взуття є суттєвою перевагою, проте при короткочасних дощах або сонячній погоді мембрана стає просто додатковим шаром, від якого ноги швидше спаряться всередині. При подоланні нескладних маршрутів хорошим вибором також будуть трекінгові кросівки або сандалі, вони непогано вентилюються і швидко сохнуть. При виборі з уже наявних в гардеробі варіантів, також слід звернути увагу на протектор взуття. Плоский міський протектор вам не підійде, так як може не тримати зчеплення на слизькому камені або мокрій траві. Цей момент можна перевірити в наближених до реальних умовах, десь на схилах міського парку.
Джинси будуть не кращим варіантом для такої подорожі, але знову ж таки на один день, якщо у вас обмежений вибір, вони можуть стати в нагоді. Потім зможете порівняти відчуття з чимось більш пристосованим для багатокілометрових переходів. Кращий проміжний варіант, якщо у вас немає спеціалізованого спорядження - спортивні штани, які є в більшості гардеробів. Оптимальним вибором будуть синтетичні і еластичні трекінгові штани - вони швидко сохнуть і не натирають в найнесподіваніших місцях. З футболками така ж історія, на один день вам цілком вистачить класичної бавовняної. Синтетична футболка буде швидше сохнути, а найкращим варіантом буде шерсть або шерсть + синтетика.
Якщо говорити про одяг, то краще брати з собою те, чим при необхідності можна утеплитися і захиститися від дощу, і що без проблем поміститься в ваш рюкзак, як резерв. В горах, як правило, на кілька градусів холодніше (а іноді істотно холодніше), ніж в той же час в містах.
Що брати в одноденну поїздку в гори?
Рюкзак (20-35 літрів) - краще брати з собою рюкзак, об'єм якого змушує вас замислитися, що ви можете взяти, а без чого можна обійтися. Таким чином ви уникнете зайвих кілограмів, і витратите енергію на задоволення природою, а не на подвиг набору висоти з колосальним рюкзаком. Хоча ... Якщо ви хочете саме загартовуватися, тоді ні в чому себе не обмежуйте - в природі існують і 100 літрові, і навіть більше рюкзаки, і не існує речей, які при належному старанні неможливо туди впихнути.
Одяг. Трекінгові черевики або кросівки або, якщо подорож не екстремальними маршрутами - трекінгові сандалі (літо на дворі).
Термошкарпетки (1 + 1 запасна пара на випадок, якщо перша намокне).
Тришаровий комплект одягу:
Базовий шар (відводить вологу від тіла): термобілизна, синтетична для активного руху або вовняна - для помірного, без значних навантажень. Як варіант, на сонячний день можна вибрати футболку. Тут буде діяти такий же принцип: бавовняна буде довго сохнути, але найбільш доступна, синтетика швидко сохнути, а кращий варіант - шерсть (і на літо теж), але вона буде найдорожчим варіантом серед запропонованих.
Середній шар (утеплення і випуск пари назовні): тонкий або середній фліс.
Зовнішній шар (захист від дощу і вітру): мембранна куртка або софтшелл. Якщо мембраної куртки у вас ще немає, тоді є більш простий варіант плаща пончо.
Трекінгові штани або шорти.
Баф або кепка: захист від сонця і вітру.
Подорожуйте і вивчайте світ з комфортом!